Ing. Eva Burešová

Rok narození: 1978

Zaměstnání:

2010 – 2014      Město Doksy – starostka

2008 – 2010       Obecně prospěšná společnost Máchovo jezero, Doksy – ředitelka

2004 – 2008      Městský úřad Doksy – projektová manažerka

1996 – 2004      Rekufol s. r. o., Doksy – dělnice, plánovačka strojní údržby, referentka obchodu

Vzdělání:

Univerzita J. E. Purkyně v Ústí nad Labem, fakulta Výrobních technologií a managementu.

Certifikát kurzů Euromanažer, Projektový manažer, Evropská unie, Finanční řízení a kontrola strukturálních fondů, Zadávání veřejných zakázek, Cestovní ruch pro všechny, Profesní a osobní komunikace a prezentace aj.

Další funkce:

Zastupitelka Libereckého kraje, předsedkyně Výboru regionálního a hospodářského výboru Libereckého kraje, členka Starostů pro Liberecký kraj, členka ochotnického divadla Divadýlko na dlani Mladá Boleslav a další funkce, které jsou však spojeny s výkonem funkce starostky.

Zájmy:

Mezi mé velké zájmy patřilo snad vždy i mé zaměstnání. Věnovala jsem mu vždy víc času ne proto, že jsem musela, ale proto, že mě to bavilo. Našla jsem se před 10ti lety v pozici projektové manažerky, kdy můžete plánovat, připravovat, realizovat a následně se těšit z věcí hmatatelných a potřebných. Ať již jsem pak vystřídala jakékoliv jiné pozice, tak tohle mě bavilo vždycky nejvíc. Když vás práce baví, nevíte, kdy zrovna máte volno a nepřijde vám to divné.

Nebudu tady ani sobě nalhávat, že stále chodím hrát tenis, brouzdám na kole Máchovým krajem, bruslím v zimě i v létě, sjíždím pravidelně nějaké řeky, se spacákem na zádech vyrážím na „čundry“, zimní víkendy trávím na běžkách či lanovkách a učení se divadelních textů prokládám čtením historických románů. Vše mi přijde jako nedávno, kdy jsem tohle všechno měla čas realizovat. Tenisovou raketu už jsem nedržela ani nepamatuji, jsem ráda, když dvakrát do roka uteču s báglem na pár dní do hor, sem tam se nechám pohoupat v lodi a divadelní hry sleduji už jen z hlediště. Snad jen na tu knihu přijde více času, když před spaním odkládám notebook či časopis Moderní obec.

Jeden ten největší zájem mi ale zůstal, je to má rodina. Dcerka, rodiče, partner, mnoho bratrů a opravdoví přátelé – to jsou chvíle, které bych nevyměnila ani za ten nejlepší projekt pro naše město!

Proč kandiduji:

Trochu budu opakovat dotazník, který naleznete na http://doksynasdomov.cz/komunalni-volby-2010/kandidati/ a který jsem psala před čtyřmi lety. Mě to město prostě baví a baví mě práce, kterou v tom městě pak vidíte. Jsem technik a pragmatik, vždycky jsem si to o sobě myslela, ale teď bych za to dala hlavu. Neumím říkat dlouhé nicneříkající zdánlivě uspokojivé věty, přesto, že by se ode mě často očekávali. Potřebuji mluvit málo, ale otevřeně, potřebuji jednat rychle, ale konkrétně, potřebuji plánovat a realizovat, potřebuji kolem sebe lidi, kteří umí myslet a máknout a mít radost z toho že se něco daří. V Doksech žiji ráda, založila jsem tu rodinu a vytvořila si zde domov. A tak proč bych se měla koukat jen od dveří k brance, když můj domov je i ten za touhle krátkou cestou. Chodím po městě a napadají mě desítky věcí, které bychom tu mohli mít, a chodím po městě a z některých věcí se už raduji, protože už tu konečně jsou, nebo vím, že budou. A proto kandiduji a proto otevřeně říkám, že bych ráda byla starostkou, protože jen tak mohu všechny ty plány a rozjeté projekty dotáhnout do konce a dělat práci ne proto, že jsem starostka, ale proto, že touhle prací žiji. Ráda bych, aby otevřeli oči i ti, kteří vidí právě jenom svojí branku a rozbitý chodník k jejich práci či obchodu. Vždyť naše město má tolik co nabídnout, jen zvednout hlavu a otevřít mysl.

A proč taky kandiduji?

Protože k tomu výše a níže uvedenému chci ukázat, že získat zámek do správy je tou nejlepší volbou města. Protože se nechci dočkat toho, že děti našich dětí se budou ptát „co je to za tou velikou zdí“ a odpověď bude „víš, tam kdysi bývalo hodně veselo při poutích a vánočních koncertech a pak pár lidí mělo strach z odpovědnosti a práce….“. A vím, že je to nelehký úkol, ale bojím se, co se může stát, když zámek nebude naší prioritou. Když nikdo nebude roztáčet velká těžká kola, mezi kterými je často sám lisován…..

Na co se chci zaměřit:

Na to co poslední čtyři roky – na plnění našeho volebního programu a na to co zrovna přinese čas. Se vším však souvisí získávání finančních prostředků z dotací. V čemž jsem neskromně troufám si říci, šikovná :)

Co mohu především nabídnout:

Každá kandidující strana může nabídnout něco hodně podobného. Já mimo toho nabízím deset let zkušeností v získávání dotací nejenom z fondů Evropské unie, ale především z nich. Blíží se další plánovací období operačních programů fondů Evropské unie a toho musíme využít stejně tak, ne-li lépe jako jsme využili od roku 2004. Mám více jak desetiletou zkušenost z různých oblastí týkající se dotací. Jak ze strany samotného žadatele – tedy vlastní zpracování a řízení projektů, tak jsem několikrát byla v přípravných skupinách, kteří dávají požadavky a připomínky k připravovaných operačním programům a strategiím, mám zkušenosti jako konzultantka projektů i jako hodnotitelka projektů. Stejně důležité jsou také kontakty, které se nevytváří ze dne na den, ale roky.

Motto: Bože, dej mi prosím sílu změnit věci, které změnit mohu. Pokoru přijmout věci, které změnit nemohu. A moudrost tyto od sebe rozeznat. (Tomáš Akvinský)