Mgr. Alena Kolaříková

IMG_6165_2Rok narození: 1979

Zaměstnání:  Učitelka na ZŠ K. H. Máchy v Doksech

Vzdělání: Střední průmyslová škola textilní v Liberci, Technická univerzita v Liberci – fakulta pedagogická, Univerzita Karlova v Praze specializační studium – obor školní metodik prevence, Certifikát ICC-Zetifikat DEUTSCH ALS FREMDSPRACHE

Další funkce: Radní a zastupitelka města Doksy, předsedkyně komise pro výchovu a vzdělávání, členka finančního výboru

Zájmy: Mým velkým koníčkem je jazykověda. Mám ráda cizí jazyky a baví mě jejich didaktika. Řadu let se věnuji hlavně němčině. Ze sportu je mi nejbližší jóga, jízda na kole a na bruslích.

Proč kandiduji:  Po studiích jsem se rozhodla, že Doksy budou mým domovem a zcela přirozeně jsem začala vnímat, co mi naše město nabízí a jak se zde mohu realizovat. Moje práce ve škole i v oblasti primární prevence mi dává přinejmenším možnost se poměrně dobře orientovat například v oblasti školství a sociálních problémů. Jsem ráda, že se komisi pro výchovu a vzdělávání dařilo za podpory vedení města podporovat vybrané žáky našich škol finančními poukazy do knihkupectví a budoucí školáky “vybavit“ knihou, kterou si společně se svými učitelkami určitě brzy přečetli. Musím konstatovat, že grantová komise, které jsem byla členkou, určitě přispěla k jasnějšímu přerozdělování finančních prostředků pro místní organizace, spolky a kluby.

Kandiduji proto, že bych ráda v těchto činnostech pokračovala – třeba i v některé z komisí nebo ve výboru města.

Na co se chci zaměřit: Z vlastí zkušenosti musím říci, že v zastupitelstvu pro mě bylo vždy prioritou mít informace a být seznámena s věcmi a problémy, které byly právě aktuální a řešily se. Jinak bych ráda zúročila své dosavadní aktivity v oblasti školství.

Motto:  Nic tak neodhaluje charakter lidí jako to, čemu se vysmívají. (J.W. Goethe)

Soukromé foto:

Šťastná země_změna velikosti Výlet na Hynštu_změna velikosti Kacanovy_změna velikosti Hrad Kost_změna velikosti Drábské světničky_změna velikosti